12/22/17 13:19

Спортният талант на "Еврофутбол" Диана Петкова подобри пет национални рекорда по плуване

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Диана Петкова постави пет рекорда и спечели три титли още в първия ден на държавното първенство по плуване на малък басейн в София (19-22.12.2017 г.). Тя „редактира" стандарта на 50 м бруст в две възрасти - при жените с време 32,00 секунди и при девойки старша възраст с време 55,99 секунди. Диана взе третата си титла с победата на своя отбор „Спринт" при смесената щафета на свободен стил 4х50 м (по двама мъже и жени на четирите поста). Към последния ден на надпреварата Спортният талант на „Еврофутбол" се очертава като най-титулувания състезател на шампионата с общо седем отличия. Петкова влезе и в ТОП 10 на най-добрите плувци на България за 2017 г. със седмо място, с резултата си от турнира в дисциплината 100 м свободен стил - 00:56.39 сек и 786 точки. Пети в същата класация стана друга звезда на родното плуване и Спортен талант на „Еврофутбол" - Петър Божилов. Той спечели позицията си в класирането с представянето си на Световно първенство за юноши и девойки в Индианаполис, където направи време 03:57.35 мин на 400 м свибоден стил. Петър стана втори в същата дисциплина, но на 1500 м и в предпоследния ден на Държавното първенство (21.12.2017 г.) с време 15:40,31 мин