12/28/17 17:26

Надал се отказа от турнира в Бризбейн, Гришо ще е №1 в схемата

/КРОСС/ Световният №1 в тениса Рафаел Надал се отказа от участие на турнира в Бризбейн, Австралия. Той беше и №1 в схемата на турнира, а след оттеглянето му мястото му ще заеме Григор Димитров (№3 в световната ранглиста). Надал съобщи решението си снощи чрез Фейсбук и обясни, че е имал нагласата да играе, но все още не е готов след дългия си сезон миналата година и късно започналата подготовка за предстоящия. Испанският тенисист уточнява, че ще пристигне в Меблърн на 4 януари, за да започне подготовката си за Откритото първенство на Австралия. Димитров спечели титлата на турнира в Бризбейн тази година, като на финала победи Кей Нишикори.