01/12/18 10:11

Виктория Томова на крачка от основната схема на Australian Open

/КРОСС/ Виктория Томова се класира за третия решителен кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия. Най-добрата българска тенисистка изигра великолепен мач и победи с 6:2, 6:2 рускинята Евгения Родина за малко повече от час, съобщава „Спортал". Така на първата ни ракета остава само едно препятствие, за да влезе в основната схема на първия за годината турнир от Големия шлем. Съперничка в последния кръг от квалификациите За влизане в основната схема на турнира тя ще спори с победителката от двубоя между Анна Блинкова (Русия) и Антония Лотнер (Германия), чиито мач бе прекъснат при резултат 1:1 сета и 4:4 гейма в 3-тата част. Томова, която е 140-а в световната ранглиста, достигна до третия кръг на квалификациите в Австралия и през миналия сезон. Софиянката записа трета поредна победа над Родина, като предишните й два успеха бяха през 2016 г. Днешният двубой на Вики започна с час и половина по-късно поради превалявания в Мелбърн. Срещата обаче успя да приключи по обяд, като в по-късните часове на деня се очаква силна буря да мине през града.