01/27/18 14:53

Вожняцки победи Халеп и взе титлата в Австралия

Датчанката Каролин Вожняцки спечели Australian Open, след като на финала победи Симона Халеп със 7:6 (2), 3:6, 6:4 след близо тричасов мач.   27-годишната Вожняцки измести Халеп и като лидер в ранглистата на WTA.   Това е първата титла от "Големия шлем" за Вожняцки, докато  Халеп все още не е вдигала трофея от най-големите тенис турнири.   И двете тенисистки показаха силна игра, но в решителните мигове Вожняцки поемаше рискове и печелеше важните точки.   Вожняцки започна много агресивно и успя да поведе с 5:2 гейма. Румънката обаче се върна в сета и стигна до тайбрек. Вожняцки обаче се стегна и успя да вземе сета. Във втората част датчанката допусна много грешки и въпреки че  Халеп не бе в най-добрата си форма успя да изравни резултата.   В третия сет обаче Вожняцки показа повече сила и воля и успя да спечели с 6:4.   Шампионката прибави към банковата си сметка 4 000 000 австралийски долара от наградния фонд, докато за финалистката остават 2 000 000.    Победителката заработи 2000 точки за световната ранглиста, а финалистката прибави към актива си 1300.   При обновяването на ранглистата в понеделник Вожняцки ще бъде на върха със 7965 точки. Халеп пък ще бъде втора със 7715 точки.   Победителят при мъжете ще се реши в неделя от сблъсъка между Роджър Федерер и Марин Чилич.