02/15/18 19:26

С нова победа Димитров се класира за четвъртфиналите в Ротердам

Григор Димитров постигна втора победа на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам, която го класира за четвъртфиналите. Петият в световната ранглиста българин победи сърбина Филип Крайнович с 2:0 (7-6(4), 7-5). Двубоят като цяло бе равностоен и победата не дойде лесно. Важно за нея бе, че Григор Димитров показа опит и рутина в ключовите моменти на двата сета, за да спечели най-важните точки в тях. В първия сет той отрази четири възможности за пробив на противника му. В тайбрека българинът бе по-сигурен и уверен и се наложи със 7-4. Втората част също вървеше гейм за гейм без пробиви до 5-5. Тогава Димитров се възползва от колебание в подаването на Крайнович и успя да го пробие, а след това и да затвори мача на собствен сервис. На четвъртфиналите той ще се срещне с руснака Андрей Рубльов, отстранил Дамир Джумхур с 6-4, 7-6(4). Димитров загуби от руснака в третия кръг на Откритото първенство на САЩ миналата година, а през януари тази година го победи в четири сета в третия кръг на Аустрелиън Оупън.