02/18/18 15:28

Страхотното представяне на гимнастичките ни продължава, Боряна Калейн също със злато, сребро и бронз

/КРОСС/ Страхотното представяне на българските гимнастичики в първия за годината международен турнир Гран при в Москва. След като очаквано ансамбълът ни спечели общо три медала, отличните изяви на българките се пренесоха и на индивидуално равнище. Борянва Калейн завоюва златен и сребърен медал в два от финалите на отделните уреди. Тя спечели злато на топка, след като изигра отлично съчетанието си по песента на Мариана Попова и Орлин Горанов "Чуй ме" и получи оценка 17,950 точки. Българката надви жестока конкуренция в лицето на останалите съпернички. На второ място остана рускинята Дина Аверина, а трета се нареди Кацярина Галкина от Беларус. Калейн спечели и сребърен медал във финала на обръч с оценка 17,150. Първото място Дина Аверина, а трета отново е Кацярина Галкина. Българката спечели и бронзов медал на лента, където допусна неточности, но оценкат ѝ от 14.950 ѝ стигна за отличие. Победителка стана Кацярина Галкина с 16.450, а среброто отиде при рускинята Александра Солдатова с оценка 15.800.