02/18/18 17:49

Федерер остава непобедим за Григор Димитров

Григор Димитров загуби финала на тенис турнира в Ротердам от швейцареца Роджър Федерер. Българинът игра без настроение и отстъпи в два сета – 2:6, 2:6. Мачът продължи едва 55 минути. След победата си Федерер ще оглави световната ранглиста при мъжете и става най-възрастният играч №1 в тениса. Димитров пък ще се изкачи с една позиция и от утре ще е четвърти в ранглистата. Финалът в Ротердам беше седмият двубой между Димитров и Федерер, а всички мачове досега са спечелени от швейцареца. Григор Димитров започна добре мача като взе първите си две подавания. След това обаче започна да играе без настроение и беше категорично надигран от Федерер, който спечели 97-ата титла в кариерата си. Носителят на 20 титли от Големия шлем остава единственият от водещите играчи, срещу когото Димитров няма победа. В седемте мача помежду им българинът е успял да спечели едва 2 сета. Финалът в Ротердам беше първият за Димитров през тази година и общо 15-и в кариерата му. Последният трофей на българина беше от финалния турнир в Лондон през 2017 г. Федерер пък спечели първия голям турни за сезона – откритото първенство на Австралия.