02/23/18 15:56

Тотален крах за мъжкия ни биатлон за финал на олимпиадата

/КРОСС/ Крайно неубедителните изяви на българските биатлонисти на Олимпийските игри се „увенчаха" с тотален провал в щафетата, която бе и последен старт в този спорт на форума. От 18 стартирали щафети българската се класира на 16-о място. Всъщност тя обаче дори не завърши. Родните биатлонисти трябваше да претърпят срама да бъдат изпреварени с една обиколка от водачите, а по правилник това означава, че незабавно биват отстранявани от състезанието. На трите поста преди да бъдат затворени с обиколка Красимир Анев, Антон Синапов и Димитър Герджиков използваха общо 13 допълнителни патрона и завъртяха 3 наказателни обиколки, което не позволи да се стигне до участието на последния пост, на който трябваше да бяга Владимир Илиев. Донякъде изненадващо шампиони станаха биатлонистите на Швеция (на снимката). Сребърните медали отидоха за Норвегия, а бронзовите за Германия. Така българският мъжки биатлон завърши представянето си доста под очакванията. Най-доброто класиране постигна Владимир Илиев - 19-о място в индивидуалното на 20 км. В същата дисциплина Красимир Анев бе 25-и. Провалите обаче бяха в другите дистанции - в спринта на 10 км и преследването на 12,5 км най-добре се представи Анев - съответно 37-и и 45-и. След тези класирания отборът ни остана без представители в масовия старт, в който право да участват получават 30-те най-добри от предишните дисциплини.