03/31/18 09:54

„Тича“ видя домакинска победа на Черно море от 8 месеца насам (видео)

Черно море победи Пирин с 3:1 в първи мач от Група А на втората осмица в първенството. Двубоят се игра на стадион „Тича“ във Варна. Мартин Минчев (6) и изигралият мач №400 в елита Георги Илиев (45+1) се разписаха за домакините, а Преслав Йорданов (10) бе точен за „орлетата“.

Така варненци най-после сложиха край на ужасната си серия без домакинска победа в първенството, която датираше от края на юли досега. Възпитаниците на Илиан Илиев имат вече 30 точки и запазиха второто си място в групата, докато Пирин остана трети с 26 точки.

Черно море откри резултата почти „от съблекалнята“. Още в 6-ата минута Фенуш пусна отличен пас на Минчев, който с удар с десния крак насочи топката в горния ляв ъгъл на вратаря Костов за 1:0.

Само 4 минути след това обаче Пирин се върна в мача. Хендерсън центрира от фаул към Сандев, който продължи пътя на топката към Преслав Йорданов и таранът от непосредствена близост вкара за 1:1.

В добавеното време на първата част Черно море отново поведе в резултата. Атаката тръгна от Фенуш по левия фланг. Последва пас по земя към Георги Илиев, който овладя технично и с удар от дъгата направи безпомощен вратаря за 2:1.

След почивката не се стигна до нов гол, а в добавеното време на мача Румен Сандев от Пирин се изнерви и получи директен червен картон за груб фаул срещу Мартин Костадинов от домакините.

Черно море – Пирин 2:1

Голмайстори: 1:0 Мартин Минчев (6), 1:1 Преслав Йорданов (10), 2:1 Георги Илиев (45+1)

Черно море: Благой Макенджиев, Юго Кононго, Илиас Хасани, Даниел Димов, Стефан Станчев, Мартин Минчев (75- Мартин Костадинов), Петър Витанов, Георги Илиев, Мехди Фенуш (89- Мирослав Енчев), Радослав Василев, Дани Кики (59- Георги Божилов).

Пирин: Красимир Костов, Юлиан Попев, Румен Сандев, Александър Башлиев (46- Манол Чапов), Тодор Траянов, Тодор Паланков (75- Боджадж), Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Анти Рениа, Радослав Кирилов, Преслав Йорданов.

Материалът „Тича“ видя домакинска победа на Черно море от 8 месеца насам (видео) е публикуван за пръв път на Будна Варна.