04/19/18 17:59

Григор Димитров е на четвъртфинал на "Мастърс“-а в Монте Карло

Световният номер 5 в тениса Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло, след като в третия кръг победи германеца Филип Колшрайбер (40-ти в световната ранглиста) с 2:1 сета (4:6, 6:3, 6:4).   В първия сет играта на българина не вървеше и изобилстваше от грешки. Той допусна два пробива и изоставаше с 2:5 гейма, когато успя донякъде да внесе ред в играта си, да върне единия пробив и да намали до 4:5. Но не успя да направи повече от това и загуби сета.   Димитров допусна пробив и при първото си подаване във втория сет и изостана с 1:2. Тогава играта му навлезе в обичайния ритъм, ударите му станаха по-точни и по-силни.   Той направи два пробива, обърна резултата до 5:2 и затвори сета при 6:3.   Третият сет вървеше гейм за гейм до 3:3, като на два пъти българинът изпусна възможности за пробив.   Все пак той постигна това в седмия гейм. После затвърди пробива, макар и доста трудно. Германецът намали изоставането си, но после Димитров показа стабилност и устойчивост и спечели сета с 6:4.   Това бе втори мач в турнира, в който на Григор Димитров му се наложи да направи труден обрат, след като изостава с един сет. По същия начин се разви и мача му в предишния кръг срещу французина Пиер Юг-Ербер.   На четвъртфинала в петък той ще срещне белгиеца Давид Гофен. Също в петък на двамата им предстои и четвъртфинален мач като двойка.