05/15/18 08:26

Браво! Черно море стана шампион по волейбол!

Отборът на Черно море (Варна) спечели титлата по волейбол на България на Държавните финали за младежи U20, които се играха в столичната зала „Васил Симов“.

Представителите на Варна, водени от Юли Тупанков надиграха ЦСКА с 3:2 (16:25, 25:22, 25:17, 19:25, 15:9) след петгеймова битка във финалната среща от надпреварата.

Двубоят продължи повече от два часа, като след много оспорвана игра Черно море надделя в тайбрека, въпреки контузията на основния диагонал Виктор Иванов, който напусна принудително терена.< © БФВ br />
Най-полезен състезател (MVP) на Държавните финали стана Димитър Василев от Черно море.

Индивидуални награди на Държавните финали U20:

Най-добър нападател – Симеон Димитров (Черно море)
Най-добър разпределител – Димо Димов (Нефтохимик 2010)
Най-добър изпълнител на сервис – Георги Петров (Нефтохимик 2010)
Най-добро либеро – Марио Стоянов (ЦСКА)
Най-добър блокировач – Мартин Василев (ЦСКА)
Най-полезен състезател (MVP) – Димитър Василев (Черно море)

Материалът Браво! Черно море стана шампион по волейбол! е публикуван за пръв път на Будна Варна.