05/16/18 23:38

Атлетико Мадрид спечели Лига Европа

Атлетико Мадрид прегази Олимпик Марсилия с 3:0 във финала на турнира Лига Европа и триумфира с трофея за втори път под ръководството на треньора Диего Симеоне, който изгледа двубоя от трибуните поради наказание.

На финала на стадиона в Лион над всички бе Антоан Гризман, който вкара две попадения за победителите.

След като загубиха последните два финала в сблъсъците срещу Реал (Мадрид) в Шампионска лига, тази вечер "дюшекчиите" не оставиха съмнение в превъзходството си, макар и двубоят да започна с натиск на френския тим.

Антоан Гризман потопи мечтите на марсилските фенове с попадения в 21-ата и 49-ата минути, а капитанът на испанците Габи Фернандес ги довърши с гол в 89-ата. “Рохибланкос” отново се възкачиха на трона във втория по сила европейски клубен турнир, след като триумфираха през 2010 и 2012 година.

Олимпик Марсилия - Атлетико Мадрид 0:3
0:1 Гризман (21)
0:2 Гризман (49)