05/24/18 19:34

"Левски" взе последната квота за Европа на рождения си ден

"Левски" победи с 4:1 "Черно море" в бараж на стадион "Георги Аспарухов" и си осигури участие в Лига Европа от новия сезон.

"Сините" надиграха "моряците" и си заслужиха квотата навръх 104-годишния рожден ден на клуба.

Габриел Обертан откри резултата след хубава акция на домакините в 24-ата минута, а в 39-ата Серджиу Буш удвои.

В 55-ата Меди Фенуш намали и върна интригата след грешка в защитата на домакините. 16 минути преди края Васил Панайотов с хубав удар от 20-ина метра предопредели победителя.

В 83-тата Иван Горанов от дузпа фиксира крайния резултат.

В края на срещата се стигна до нерви на терена и извън него. Делио Роси имаше претенции към човек от скамейката на "Черно море" и отказа да стисне ръката на Илиан Илиев.