06/14/18 22:27

Русия с впечатляващ старта на мондиала

/КРОСС/ Отборът на Русия започна Мондиал 2018 с разгромна победа - 5:0 срещу аутсайдера Саудитска Арабия. Така "Сборная" зарадва над 80 000 зрители на стадион "Лужники" в Москва. В исторически план тoва е вторият най-изразителен успех за страна-домакин на старта на световно първенство. Най-силно начало прави Италия през 1934 г., когато побеждава САЩ със 7:1 в откриващия мач. Тимът на Станислав Черчесов откри резултата с първия си точен удар. В 12-ата минута Юри Газински засече с глава центриране на Александър Головин. Само три минути по-късно Русия бе близо до второ попадение, като във въпросната ситуация имаше явна засада, останала немаркирана от съдийската бригада. Саудитите опитаха да отвърнат на удара и притиснаха домакините в тяхната половина. Това обаче не само не доведе до опасности пред вратаря Акинфеев, но създаде условия за опасни руски контраатаки. При една от тях в 43-ата минута Черишев се подигра със съперниковата отбрана и заби топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата - 2:0. През втората част руснаците, вече по-спокойни заради комфортния аванс, бяха по-активни и в 68-ата минута можеха да направят преднината си класическа. Стражът Абдула Ал Маюф не успя да избие един опасен далечен шут, но извади късмет и топката не се оплете в мрежата зад него. Това все пак се случи в 71-ата минута, когато появилият се малко по-рано Артьом Дзюба се разписа с глава, отново след центриране на Головин