06/18/18 17:34

Швеция измъкна трудна победа от Южна Корея с "ВАР дузпа"

Отборът на Швеция победи много трудно с 1:0 Южна Корея в мач от група от "F" на Световното първенство, игран в Нижни Новгород. Единственият гол отбеляза Гранквист отбеляза от дузпа в 65-ата минута.  Съдията първоначално не видя нарушение, но използва помощта на видео асистента – ВАР, и се коригира.    Мачът започна в леко темпо, като първоначално корейците контролираха играта. В 20-ата обаче Маркус Берг направи огромен пропуск. Той беше изведен на чиста позиция, но стреля в крака на корейския страж.    До края на полувремето двата отбора си размениха по едно по-сериозно голово положение, но така и не успяха да вкарат.    В 56-ата шведите имаха нов шанс да открият резултата. След центриране от статично положение Тойвонен стреля опасно с глава, но вратарят Чо успя да избие от голлинията.    В 63-ата Ким препъна Клаесен в наказателното поле. Съдията успя да види положението след видеоповторение.    Гранквист отбеляза дузпата, като това се оказа и единственият гол в срещата.   След попадението корейците потърсиха изравнителен гол и осъществиха натиск срещу шведите, но не показаха достатъчно идейна игра в атака.    Шведите са на първо място в групата заедно с отбора на Мексико, който преди ден изненадващо победи един от големите фаворити Германия с 1:0.