06/19/18 19:57

Русия лети високо

Русия записа нова голяма победа на домакинското си Световно - 3:1 над Египет във втория и за двата тима мач. Африканският отбор бе воден този път от Мохамед Салах, но отстъпи пред Сборная, която играе доста прагматично, задружно и мощно.

Отписани от свои и чужди преди Мондиала, руснаците напрактика са първите осминафиналисти.

Ахмет Фати заби поредния автогол на първенството с нескопосано отиграване в 47-ата минута. След това селекцията на Станислав Черчасов набързо довърши своя съперник. В 49-ата Денис Черишев удвои при чудесна комбинация в завършващата фаза.

В 62-ата Артьом Дзюба с индивидуална акция (но и груба грешка в защитата) направи 3:0.

Салах вкара почетно за Египет в 73-тата от дузпа. Съдията първоначално отсъди пряк свободен удар пред наказателното поле, но след консултация с асистентите си за VAR промени решението си.

До края Русия не изтърва шанса си, а Египет не успя да стигне до нещо повече. Така домакините са първи в група А с 6 точки и голова разлика 8:1.