06/19/18 16:54

Япония надделя над десетима от Колумбия

Япония нанесе първа загуба на Колумбия в историята на съперничеството им на световни първенства, побеждавайки южноамериканците с 2:1 във вторник. Мачът започна кошмарно за колумбийците, които още в 3-ата минута останаха с 10 човека на терена, след като Карлос Санчес спря с ръка голов удар на играч на Япония, а Шинджи Кагава реализира отсъдената дузпа. Въпреки численото превъзходство на азиатците, Хуан Кинтеро изравни от пряк свободен удар 6 минути преди края на първата част. През второто полувреме обаче Япония доминираше и логично стигна до втори гол в 73-ата минута. Мачът се оказа и историческа първа победа на азиатски отбор над тим от Южна Америка. До първия червен картон на Световното първенство в Русия се стигна, след като Юя Осако се измъкна от защитата на Колумбия и остана очи в очи със стража Давид Оспина, който парира, но последва добавката, която доведе до изгонването на Карлос Санчес. Той пък стана вторият най-бързо изгонен играч на Мондиал след уругваеца Алберто Батиста, изгонен през 1986 г. в 56-ата секунда на мача срещу Шотландия. Колумбийците все пак показаха характер и стигнаха до изравнително попадение в 39-ата минута. Тогава Хуан Кинтеро стреля от фаул под стената на японците и вратарят им Кавашима не успя да спаси удара. През второто полувреме Япония излезе мобилизирана и упражни сериозен натиск над десетимата от Колумбия. Осем минути след паузата Осако се освободи от отбраната на Колумбия в наказателното поле и стреля от близко разстояние, но Давид Оспина спаси. Три минути по-късно пък Такаши Инуй тества Оспина с техничен удар, но стражът отново се намеси блестящо. Малко след това и Мая Йошида застраши вратата на Оспина, но не я уцели. Веднага след него пък Хироки Сакай пропусна доста добра възможност за Япония, стреляйки неточно отдясно. Японците отново успяха да поведат в резултата в 73-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Юя Осако се извиси над всички и насочи топката, която се отби от левия страничен стълб на Оспина и се оплете в мрежата. В 78-ата минута обаче пред колумбийците се откри прекрасен шанс за 2:2, но той бе пропилян от включилия се от пейката Хамес Родригес.