06/20/18 16:58

Нов рекорд за Роналдо, първа победа за Португалия и Мароко отпада

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо вкара в сряда своя 4-и гол на Световното първенство в Русия, който се оказа достатъчен тимът му да завоюва първата си победа в турнира, надделявайки над Мароко. Така иберийците излязоха временно на първото място в групата си, докато африканците напускат Мондиала, след като в първия мач нещастно загубиха след автогол с 0:1 от Иран. С попадението си Роналдо подобри 62-годишния рекорд на унгарската легенда Ференц Пушкаш за най-резултатен европейски играч в международни мачове, достигайки котата от 85 гола. Подобно на двубоя си срещи Иран, мароканците отново бяха по-активният отбор в атака, но допуснаха минимална загуба. Победният гол за Португалия падна още в 4-ата минута, когато след втори пореден корнер топката бе подадена към Моутиньо, който центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо се оказа абсолютно непокрит и простреля отблизо с глава Мунир. Последва натиск от страна на Мароко, който доведе до чисто положение в 12-ата минута, когато центрирано от корнер отдясно бе отклонено към далечната греда, където Бенатия бе оставен сам и насочи топката към ъгъла, но вратарят на португалците Руи Патрисио улови. Натискът на Мароко продължи. В 19-ата минута Амрабат премина покрай Герейро, но в последния момент Пепе отклони центрирането му. Малко по-късно Зиеш стреля от 25 метра, но Патрисио отново улови сигурно. Последваха две положения, при които мароканците имаха претенции за дузпа, но такава така и не бе отсъдена. Пет минути преди почивката Кристиано изведе много добре Гедес зад отбраната на съперника, но Мунир спаси с една ръка удара на нападателя. В добавеното време Мароко стигна до ново чисто положение след фаул, но Бенатия, който бе оставен сам на далечната греда, не успя да засече топката във вратата. Второто полувреме премина изцяло под контрола на африканците, които имаха няколко чисти положение, но до гол не се стигна. В 57-ата минута Патрисио спаси Португалия от изравнителен гол, след като изби с една ръка удар с глава на Беланда, който засече добре центриране на Бусуфа от фаул. Четири минути след това Бенатия пропусна поредната възможност за Мароко. Бранителят на Ювентус спечели топката след ново центриране от свободен удар, но изстрелът му 15-ина метра профуча над вратата. В 65-ата минута поредният пробив на Амрабат завърши с центриране, което срещна лакътя на бранител на Португалия, но Марк Гайгер подмина и тези претенции на мароканците за дузпа. В 78-ата минута Бенатия засече ново центриране от фаул, но топката премина встрани от вратата. В 80-ата минута африканците отново настояваха за дузпа, след като при при опита да изчисти топката Пепе като че ли игра с ръка наказателното поле, но това стана след рикошет и последствия отново нямаше. В последната минута Хаким Зиеш проби добре в наказателното поле, но ударът му рикошира в гърба на Пепе и излезе в корнер.