06/20/18 10:39

Русия победи Египет и почти сигурно излиза от групата

Отборът на Русия на практика се класира на 1/8-финалите на световното първенство, след като постигна втора победа в груповата фаза.  Руснаците победиха с 3:1 тима на Египет във втората си среща на първенството, след като на старта размазаха с 5:0 Саудитска Арабия.  Футболистите на Русия и Египет не успяха да си вкарат гол през първото полувреме, въпреки че играта бе много бърза и интересна. През втората част дойдоха и головете.    Още в 47-та минута Ахмед Фати си вкара автогол. 12 минути по-късно Денис Черишев удвои аванса на Русия с третия си гол на световното.    В 62-ата минута всичко свърши за Египет, след като Дзюба вкара за 3:0.    В 73-ата минута Мохамед Салах от дузпа вкара почетно за тима от Северна Африка.    В другия мач от група "A", който ще се играе в сряда, Уругвай излиза срещу Саудитска Арабия и при успех също ще си гарантира участие в плейофите.   Другите два мача в сряда са Португалия – Мароко и Иран – Испания.