07/17/18 17:33

Още ли не е срамно? "Левски" отпадна от отбор от Лихтенщайн

Великите футболни географски открития на "Левски" се увеличиха с още едно. "Сините" са аут от турнира Лига Европа още в първия предварителен кръг след 3:2 срещу "Вадуц" от Лихтенщайн. В първия мач резултатът бе 1:0, така скромният тим, който играе във втора дивизия на Швейцария, продължава заради головете си на чужд терен.

Преди седмица треньорът на "Левски" Делио Роси заяви, че загубата не е срамна:

"Нито една загуба не е приятна, не бих казал, че тази специално е срамна."

Много вероятно е той да си тръгне от "Герена".

В 25-ата минута Мохамед Колибали, който вкара единствения гол в първия мач, откри резултата с добър удар от границата на пеналта, след като Досу се разходи из "синята" защита и му поднесе топката.

"Левски" изравни чрез Серджиу Буш в 35-ата. Тук българският отбор се нуждаеше от още два гола. В 53-тата стана един, когато Аймен Белаид отблизо направи 2:1 след грешка в отбраната на гостите.

Моментално обаче "Вадуц" възстанови ремито с попадение с глава на Тадич в 55-ата. "Помогна" влезлият като смяна нов вратар на "Левски" Мартин Полачек, кой знае защо влязъл на почивката. Заговори се, че Божидар Митрев е контузен. Но ако не е бил, смяната е повече от странна.

В 75-ата "сините" получиха доста пресилена дузпа, предизвикана от Серджиу Буш. От бялата точка обаче румънецът стреля лошо, вратарят Хирцел хвана ъгъла и спаси.

В този момент виковете "Оставка" станаха оглушителни и бяха подети от почти всички зрители на стадиона.

Домакините получиха шанс в 85-ата, когато Жерсон Кабрал с удар от 20-ина метра заби топката в горния ляв ъгъл за 3:2. Столичният състав пак бе на един гол да продължи.

"Левски" се хвърли в страхотен натиск и зареди опасности пред Хирцел. Личеше, че опонентът отпадна физически. Съдията Роб Харви от Ирландия подмина този път абсолютна дузпа при нарушение срещу Габриел Обертан. Станислав Костов получи директен червен картон в добавеното време заради буйни реакции срещу гостите.

В крайна сметка "Левски" отпадна още в първия предварителен кръг. Срам!

Запалянковците побесняха, някои опитаха да нахлуят на терена. От трибуните към гостите полетяха седалки.