11/19/18 21:49

България завърши с равенство и второ място в Лигата на нациите

Националният ни тим направи 1:1 срещу Словения на стадион "Васил Левски" в последния си мач от дебютиралия тази есен турнир Лига на нациите. В същото време Норвегия победи с 2:0 Кипър като гост и спечели група 3 от дивизия С, а нашите са втори.

"Викингите" събраха 13 точки, "лъвовете" са с 11, Кипър остана с 5, а Словения - с три. Норвежците ще играят полуфинал и финал за класиране на Евро 2020 или двубой за 3-4 място. Също така догодина отиват в по-горната дивизия В.

Пред около 5000 зрители Галин Иванов откри в 68-ата минута, но още в 75-ата Заиц изравни. В края на срещата България изпусна победата, но и гостите можеха а си тръгнат с трите точки. Те направиха добър мач в столицата ни.