07/28/12 15:10

Република Корея надигра Испания на хандбал в първи мач от група B

Бронзовият медалист от Пекин 2008 Република Корея победи Испания с 31:27 (16:12) в първи мач от група "Б" на олимпийския турнир по хандбал за жени. Възпитаничките на Дже Вон Кан имаха превъзходство още от първите минути. Азиатките дръпнаха с 12:6 още преди почивката и запазиха аванса си до края. Испанките, които спечелиха бронз на последното световно първенство, успяха да направят загубата си по-почетна след серия от 7:3 в последните 10 минути. Най-резултатна за победителките беше Хи Рю Юн с 9 попадения. За европейките със 7 гола се отличи...