07/31/12 19:45

Канадките удържаха равен на Швеция и отиват на 1/4-финалите във футболния турнир

Канада се класира за четвъртфиналите на женския олимпийски турнир по футбол във Великобритания. Канадките завършиха наравно 2:2 с Швеция и се класираха на трето място в група "F". На "Сейнт Джеймсис Парк" в Нюкасъл шведките поведоха с 2:0 с ранни голове на Мари Хамарстрьом и София Якобсон в разстояние на само две минути. Нападателката на канадския отбор Мелиса Танкреди върна едно попадение точно преди почивката, а през втората част Канада овладя инициативата е шест минути преди края отново Танкреди възстанови равенството. Швеция завърши н...