08/05/12 19:24

Австралия победи Канада в дамския баскет турнир

Олимпийският вицешампион Австралия победи Канада със 72:63 точки в последния си мач от група Б на олимпийския турнир по баскетбол за жени. Баскетболистките на Австралия, които предсрочно си осигуриха класиране на четвъртфиналите, поведоха убедително и на почивката имаха преднина от 13 точки - 35:22. Последва отпускане в тима на олимпийски вицешампион и след 30 минути игра аванса им бе само пет точки - 47:42. Четири минути преди края Ким Смит реализира тройка за 53:55, но Белинда Снел върна тройката за Австралия. До края до изненада не се стигна...