08/09/12 19:02

САЩ се класира за финала в женския волейболен турнир

Сребърният медалист от последната олимпиада САЩ се класира за финала на олимпийския турнир по волейбол за жени, след като победи с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) тима на Република Корея. Американките, които ще опитат да подобрят постижението си от Пекин 2008, спечелиха лесно след само за 83 минути игра. Република Корея изненадващо се класира за полуфиналната фаза на надпреварата, след като преди два дни победи Италия на четвъртфиналите.Най-резултатна в днешния мач в зала "Ърлс Корт" беше американката Дестъни Хуукър с 24 точки. Нейната съотборничка Д...