08/10/12 00:10

САЩ спечели трета поредна олимпийска титла в женския футбол

Отборът на САЩ спечели трета поредна олимпийска титла в женския футбол. Американките победиха Япония с 2:1 в спора за златните медали и взеха реванш за загубения от азиатките финал на световното първенство през миналата година. Пред рекордните за женски мач на олимпийски игри 80203 зрители на "Уембли" Карли Лойд откри резултата в осмата минута, след като засече с глава центриране на Алекс Моргън. Японките бяха близо до изравняване след малко повече от половин час игра, но Юки Огими нацели напречната греда. Азиатките започнаха много активно след...