08/11/12 23:38

Германия защити олимпийската си титла по хокей на трева

Германия защити олимпийската си титла по хокей на трева за мъже, след като се наложи с 2:1 над Холандия на финала. Това пък беше четвърти финал от последните пет олимпиади за "лалетата", които са шампиони от Атланта 1996 и от Сидни 2000, както и сребърни медалисти от Атина 2004. Германия откри резултата след 33 минути игра с попадение на Ян Филип Рабенте, а холандците стигнаха до късен изравнителен гол чрез Минк ван дер Верден. Рабенте обаче отбеляза втория си гол в мача само четири минути преди края на мача и донесе второ поредно олимпийско зл...