08/11/12 23:30

Люк Кембъл стана олимпийски шампион по бокс в категория до 56 кг

Люк Кембъл спечели олимпийската титла по бокс в категория до 56 килограма. На финала 24-годишният Кембъл победи Джон Джо Невин (Ирландия) с 14:11 (5:3, 4:5, 5:3). Британецът, който е и европейски първенец от 2008 година, отстрани на четвъртфиналите капитана на българския национален отбор Детелин Далаклиев след драматичен успех с 16:15 точки. Световният шампион Ласаро Алварес Естрада (Куба) и Сатоши Шимидзу (Япония) заслужиха бронзовите отличия в категорията. бокс, крайно класиране в категория до 56 килограма:1. Люк Кемпбъл (Великобритания)2. Дж...