11/24/12 14:34

Антоанета Стефанова е на финал на Световното по шахмат

Антоанета Стефанова се класира на финал на на Световното първенство по шахмат за жени в Ханти-Мансийск. Стефанова завърши реми с черните фигури срещу Харика Дроновали (Индия) във втората партия от полуфиналите, и след като спечели първата среща, отива на финал с резултат 1.5 – 0.5. За световната титла, Ети ще играе срещу победителката от Ана Ушенина (Украйна) и Цзю Вънцзюн (Китай). Двете завършиха реми и в двете си полуфинални партии, и затова ще определят финалиста чрез тайбрек. Този тайбрек се състои от партии по ускорен шахмат и блиц, и ще с...