04/22/13 08:32

Марк Маркес триумфира в Гран при на Америка и се превърна в най-младия победител в MotoGP

Испанецът Марк Маркес с Хонда спечели втория кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм (MotoGP) на пистата в Остин за Гран При на Америка. По този начин Маркес се превърна в най-младия победител в историята на MotoGP, като подобри постижението на Фреди Спенсър. 20-годишният испанец направи много силно състезание, като в последните обиколки успя да удържи атаките на по-опитния си съотборник Дани Педроса. Това е първия успех за Маркес в неговото второ състезание в MotoGP. Хорхе Лоренсо, който имаше сериозни проблеми със своята Ямаха през цели...