05/16/13 23:01

Шарапова и Серена загубиха общо 4 гейма по пътя към 1/4-финалите в Рим

Фаворитките в схемата при жените на тенис турнира в Рим – Мария Шарапола и Серена Уилямс не допуснаха изненади в своите мачове и се класираха за четвъртфиналите. Американката, която оглавява световната ранглиста, унищожи 14-ата поставена Доминика Цибулкова с 6:0, 6:1 само за 66 минути. По-малката от сестрите Уилямс наниза цели 12 аса в течение на мача, като се наложи да спасавя едва две точки за пробив. Двубоят отбеляза 21-ата поредна победа на Уилямс през сезона, с което тя изравни най-доброто постижение в кариерата си. За трети път тя печели ...