12/01/13 15:53

След 20 години Ботев най-накрая победи Славия в София

Ботев Пд постигна пълен обрат срещу Славия, като победи с 2:1. Момчетата на Станимир Стоилов си тръгнаха с трите точки от стадион „Славия“ в столицата, но се потрудиха здраво за успеха, тъй като славистите също имаха своите шансове и като по чудо не докараха двубоя до равен. Тази победа имаше историческо значение за „канарчетата“, които от 20 години не бяха побеждавали Славия в София. Домакините поведоха след 19 минути игра с попадение на Атанас Курдов, но голове на Абел Анисе и на Вандер Виейра донесоха пълния обрат. Първото полувреме предложи...