05/06/14 20:45

Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнир в САЩ

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова се класира  за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Ралей  (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара. Евтимова победи на старта на основната схема представителка  на домакините Али Уил с 6:1, 7:5. 26-годишната софиянка спечели убедително първия сет след  серия от пет поредни гейма. Във втората част тя пропиля аванс от 5:2, като два пъти  сервираше за мача. Евтимова проби отново за 6:5 и все пак стигна до крайния успех с третата възможност при собственото си  подаване. Така тя зараб...