07/30/12 06:35

Шок! Хондурас изхвърли Испания от Олимпиадата

Актуалният световен и европейски шампион Испания няма да може да влезе в историята и да прибави олимпийска титла към званието си, предаде БЛИЦ. “Червените фурии”, които са в Лондон с трима играчи (Жорди Алба, Хуан Мата и Хавиер Мартинес), триумфирали на Евро 2012, загубиха с 0:1 от Хондурас в мач от Група “D” на олимпийския футболен турнир.   Така Испания вече има две загуби и няма шанс за класиране на четвъртфиналите, тъй като лидерът в групата Япония има 6 точки, а Хондурас вече е с 4. Единственото попадение на мача в Нюкасъл беше реализирано от нападателя на Ню Инглънд Ревълюшън Джери Бенгтсон още в седмата минута. Редактор: Яна Баярова