08/10/12 16:10

Първите ни двама представители в свободната борба останаха без медали

Първите двама български представители в свободната борба при мъжете Радослав Великов и Кирил Терзиев останаха без медали. Те загубиха на осминафиналите, след това победилите ги борци се класираха за финал и "изтеглиха" нашите в репешажите за бронзовите медали. Те обаче не успяха да се възползват от този шанс. В предварителните елиминации в категория до 55 килограма бронзовият медалист от игрите в Пекин Радослав Великов успя да се наложи с 2:0 части (1:0, 1:0) над таджикистанеца Николай Ноев, като и двете точки бяха след клинч. На осминафинала обаче българинът бе победен от 21-годишния грузинец Владимир Хинчегашвили с 2:1 части. Великов спечели първата част след жребий и клинч в негова полза. Втората част завърши 1:1, но бе присъдена на грузинеца, тъй като неговата точка бе спечелена по-късно. В третата част обаче съперникът на нашия борец бе категоричен 4:0 точки. По-късно в осминафинала в категория до 74 килограма Кирил Терзиев бе надигран убедително с 0:2 (0:5, 1:3) от иранеца Саед Гударзи. Впоследствие обаче в категория до 55 килограма грузинецът Владимир Хинчегашвили победи индиеца Амит Кумар и японеца Шинчи Юмото и се класира на финал, с което прати Великов в борбата за бронзовия медал. Българинът победи последователно с по 2:0 части египтянина Мохамед Ибрахим Фараг и индиеца Кумар. В решителната схватка срещу японеца Юмото Великов загуби първата част заради някакво предупреждение отправено му от съдията на тепиха, което остана незабелязано дори за българския треньорски щаб. Във втората част българинът поведе с точка, но не успя да я задържи и загуби частта и мача с 0:2. В другата категория иранецът Садех Гударзи, победил Терзиев в осминафинала, също стигна до финал. В репешажите за бронзовия медал обаче българинът загуби още първата си среща със Сослан Тигиев от Узбекистан и отпадна.