10/08/12 08:55

Барселона и Реал (Мадрид) направиха равенство с по два гола на Меси и Роналдо

В класическото дерби на испанския футбол отборите на Барселона и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в неделя вечер на "Камп ноу", с което разликата от 8 точки между двата отбора в класирането се запази. По два гола вкараха двете големи звезди на световния футбол Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Роналдо откри в 23-та минута след комбинация с Кедира и Бензема. След това обаче Меси обърна резултата в мача с голове в 31-та минута след центриране на Педро и в 61-та минута от пряк свободен удар. Въпреки че контузи лявото си рамо при падане след опит за задна ножица, Роналдо остана на терена и изравни резултата в 66-та минута след чудесен извеждащ пас на Йозил. Барселона е начело в класирането с 19 точки, а Реал е пети с 11. Равенството между двата отбора даде възможност на Атлетико (Мадрид) да се изравни с водачите с 19 точки, но по-лоша голова разлика, след победа като домакин на Малага с 2:1 с два гола на колумбиеца Радамел Фалкао. Малага е трети с 14 точки.