10/15/12 22:40

Холандия първа се класира за Евро 2013 при младежите

Холандия стана първият отбор, класирал се за Европейското първенство по футбол за младежи до 21 години. „Лалетата“ се наложиха с 2:0 и тази вечер над Словакия, и с общ резултат 4:0 преодоляха плейофа, за да се присъединят към домакина на шампионата Израел. Холандия излезе от групата на България, за да стигне дотук, като победи щастливо в Ловеч с 1:0, но след това се наложи с 5:0 у дома. Съотборникът на Станислав Манолев в ПСВ Айндховен Джорджиньо Вийналдум реализира първото попадение на стадиона в Ротердам в 56-та минута, а Люк Де Йонг реализир...