10/16/12 19:54

България запази второто място в група „B“ след 0:0 с Чехия в Прага

Българският национален отбор и тимът на Чехия завършиха наравно 0:0 в световна квалификация от група „B” в зона Европа. Пропуски пред вратаря Петер Чех направиха Станислав Манолев още в 40-ата секунда и Николай Бодуров в 45-ата минута на мача, а за чехите неточни пред Николай Михайлов бяха Ирачек и Кадлец. Защитникът Петър Занев бе заменен принудително в последната минута на първата част от Илия Миланов, тъй като получи контузия.
През втората част българските защитници Йордан Минев и Иван Иванов предпазиха България от загуба, избивайки топката от голлинията пред Михайлов.
След равенството България спечели първа точка от 4 играни мача срещу Чехия в историята и с актив от 6 точки запазва второто място в групата. Чехите са трети с 5 точки.
На стадиона присъстваха над 2000 български фенове./Фокус/

България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага

bookmark  България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага svejo  България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага google  България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага delicious  България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага stumbleupon  България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага facebook  България запази второто място в група B след 0:0 с Чехия в Прага Сподели