10/17/12 09:18

България измъкна точка от Чехия

/КРОСС/ Националният отбор на България по футбол спечели точка при гостуването си в Чехия в световна квалификация от група „B” в зона Европа. Момчетата на Любо Пенев завършиха 0:0 с тима на Михал Билек и продължава квалификациите за финалите на Световното първенство през 2014 без загуба. Пропуски пред вратаря Петер Чех направиха Станислав Манолев още в 40-ата секунда и Николай Бодуров в 45-ата минута на мача, а за чехите неточни пред Николай Михайлов бяха Ирачек и Кадлец. В края на срещата обаче чехите оказаха сериозен натиск, но вратарят Николай Михайлов  на няколко пъти имаше отлични прояви.  Две положения пък бяха спасени от Иван Иванов и Йордан Минев, чиито намеси непосредствено пред голлинията  не допуснаха чехите да поведат