11/21/12 06:06

"Ювентус" премаза "Челси"

В дерби срещата в група E от петия кръг на груповата фаза на Шампионската лига италианският шампион „Ювентус” победи европейския клубен шампион „Челси” с 3:0. Така преди последния кръг от груповата фаза възможността „Челси” да отпадне е съвсем реална – за целта „Шахтьор Донецк” и „Ювентус” трябва да завършат при равен резултат и англичаните напускат турнира каквото и да направят в домакинството си на „Нордселанд”. Първо полувреме Мачът започна със сериозен натиск на италианците, които бяха заложили на офанзивната схема 3-5-2, като по крилата Щефан Лихтщайнер отдясно и Квадво Асамоа отляво разгърнаха добре атаките в бяло-черно. Още в четвъртата минута „Ювентус” беше близо до гол след като Лихтщайнер...