12/02/12 11:21

България в една група с Бразилия, Полша и САЩ в Световната лига

Коренна промяна във формата на най-комерсиалния волейболен турнир в света - Световната лига, беше приета на заседание на Управителния съвет на Световната волейболна федерация. От 2013 година отборите, които ще участват в състезанието, ще бъдат увеличени с още два - от 16 на 18, като ще са разпределени в три групи от по 6 тима. По-интересно е обаче как ще става разпределението и фактът, че от различните групи ще се класират различен брой отбори. Най-предно класираните отбори според световната ранглиста от 13 август тази година се разпределят в предварителни Групи "А" и "В". Този регламент отрежда на България (№8 в световната ранглиста) компания на титани - сребърните медалисти от Олимпиадата в Лондон и 9-кратни победители в турнира от Бразилия, настощият шампион в Световната лига По...