12/15/12 21:45

Лацио изпързаля Интер

В дербито от 17-ия кръг на Серия А тимът на „Лацио” хлъзна „Интер” с 1:0 и направи огромна услуга на лидерите от „Ювентус”, които имат шанс да дръпнат със 7 точки на върха в Италия. Първо полувреме През първото полувреме определено „Лацио” стоеше по-добре на тежкия терен, като Мирослав Клозе блестеше в редиците на домакините. Римляните се приспособиха по-добре към тежкия терен, който беше подгизнал от силния дъжд в италианската столица и упражниха силен натиск. На няколко пъти „орлите” бяха близо до попадение, но в последния момент винаги се намираше футболист в черно-син екип, който да блокира головата опасност. Най-чистот положение за гол през първото полувреме дойде в 39-тата минута, когато Клозе откровено беше спънат в нака...