12/18/12 09:41

Оклахома Сити порази Сан Антонио

В мача на гигантите от тази нощ в Националната баскетболна асоциация (НБА) вицешампионът „Оклахома Сити Тъндър” победи със 107:93 третия във временното класиране на Запад „Сан Антонио Спърс”. Мачът криеше особен заряд, тъй като се срещаха вторият най-добър домакин в НБА в лицето на „Оклахома” и най-добрият гост „Сан Антонио Спърс”. Победата за „гръмотевиците” беше изкована в третата четвърт на мача, когато те направиха серия от 11:0 точки и изградиха непосилна за „шпорите” преднина. В тази четвърт „Сан Антонио” направиха цели шест грешки при изнасяне на топката, което позволи на „Оклахома” да я спечели с 29:16. Най-резултатен за победителите беше Серж Ибака с 25 точки и 17 борби, който до поч...