12/18/12 12:07

Седем медала за СКБ „Димитровград” от Скопие

Иван Иванов и Салим Наим

Със шест златни и един сребърен медал се завърнаха димитровградските борци от Международен турнир в Скопие, Македония. Той се проведе на  15 и 16 декември. Спортен клуб по борба „Димитровград” участва със седем състезатели на възраст до 14 години.

Единствено Иван Янков в категория 42 кг. загуби в равностоен двубой финалната си схватка от представител на домакините. Останалите Стоян Георгиев – 30 кг., Иван Иванов – 32 кг., Делчо Нейчев – 38 кг., Павел Иванов – 47кг., Веселин Петров – 53 кг. и Велико Великов – 59 кг. спечелиха финалите си и станаха  първи в своите категории, съобщават от клуба.
Въпреки непълният състав, в отборното класиране димитровградчани са завоювали  второто место след клуба домакин „Лирия”Скопие.

Това бе последното състезание на клуба за спортно-състезателната 2012 година.