01/01/13 17:34

Бербатов с първия гол за 2013 г. на Острова в победа на "Фулъм” над "Уест Бромич”

Българският нападател Димитър Бербатов вкара първия гол в английското първенство за календарната 2013 година и откри резултата за победата на своя "Фулъм” над "Уест Бромич” във вторник. Бербатов вкара в 39-ата минута, като можеше да стори това и десет минути по-рано с далечен шут, но топката излезе в аут. В 49-ата минута Раул Лукаку изравни резултата за 1:1, засичайки топката отблизо пред вратата на лондончани. Втори гол за "Фулъм" в 58-ата минута вкара Качаниклич, след пас на Брайън Руис. Българинът имаше още няколко пропуска пред вратата на съперниците, но като цяло отново бе моторът на "Фулъм”, а "Уест Бромич" играха под очакваното от тях. Бербатов напусна терена в продължението на второто полувреме, минута преди края на мача, след който лондончани се изкачиха на 12-о място в класирането.