01/03/13 07:14

Григор Димитров сломи номер 13 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира на четвъртфинал на силния турнир в Брисбейн след като рано тази сутрин победи с 2:0 сета канадеца Милош Раонич - номер 13 в света. Григор се справи със съпротивата на Раонич по впечатляващ начин - 6:3, 6:4, като не допусна пробив в своето подаване и реализира по един във всеки от двата сета на мача. Българинът беше впечатляващ от сервис - той спечели всички точки, при които вкара първи сервис (26 от 26) и за целия мач загуби едва 11 точки в собствените си сервис геймове. Освен това направи 10 аса срещу едва 4 за Раонич, който е известен с много силния си сервис и рядко минава мач, без да направи двуцифрено число асове. Първата част на мача се реши с пробив за 4:2 за Григор, който почна трудно срещата и можеше да бъде пробит в нача...