01/04/13 07:26

Григор Димитров няма спирка, вече е на полуфинал в Брисбейн

Григор Димитров продължава с великолепното си представяне на турнира в Брисбейн и след нова победа вече е на полуфинал в турнира - негов четвърти в кариерата му в турнир от календара на ATP. Този път българинът смаза австриеца Юрген Мелцер в два сета - 6:3, 6:2. Мачът започна отлично за Димитров, който веднага проби и поведе с 2:0 гейма, но след това първият му сервис изчезна и Мелцер можеше да върне пробива на няколко пъти, включително при 5:3 и сервис за сета. За щастие Григор устоя на този натиск и се справи, въпреки че не играеше възможно най-добре в този отрязък на мача. Вторият сет започна с три поредни гейма за сервиращите, но при 1:2 Димитров просто превключи на по-висока предавка и повече не даде гейм на Мелцер до края на мача. Впечатление в мача направи, че българинът вкара гол...