01/14/13 07:05

Григор и Цвети стегнаха багажа след първи кръг на Australian Open

Българските представители на Australian Open Григор Димитров и Цветана Пиронкова отпаднаха още в първи кръг и разочароваха всички привърженици на играта у нас. Двамата взеха общо един сет в мачовете си, като той беше дело на Пиронкова. Димитров имаше нелек жребий за първи кръг, който го противопостави на ветерана Жулиен Бенето. В предишните два мача между двамата Димитров взе две победи, но след много тежки двубои. Този път обаче нямаше нищо такова - французинът прегази нашето момче с 3:0 сета (4:6, 2:6, 4:6). В първия сет Димитров поведе с 3:0, но Бенето отговори с пет поредни гейма в своя полза и спечелен сет. Този обрат като че ли се оказа прекалено много за Григор, който загуби повече от катастрофално втората част, без да има дори точка за пробив, а в третия сет Бенето проби в седмия...