01/18/13 07:55

Леброн смаза Кобе, а Маями би Лейкърс

Новият баскетболен крал развенча стария – така можем накратко да опишем топмача на вечерта в НБА между шампионите „Маями Хийт” и вечния претендент за титлата „Лос Анджелис Лейкърс”. Срещата се игра в „Стейпълс Център”, а домакините от Лос Анджелис загубиха с 90:99. Над всички в мача беше MVP на миналия сезон Леброн Джеймс, който заби 39 точки и направи 8 асистенции, а Дуейн Уейд добави 27 точки навръх 31-вия си рожден ден. Лидерът на „Лейкърс” Кобе Брайънт вкара 22 точки, като 13 от тях дойдоха в последната четвърт, но точно накрая Леброн и Уейд се развихриха и не дадоха шанс на домакините за вдъхновяващ обрат. Решителният момент дойде по-малко от две минути преди края, когато центърът на „Лейкърс” Дуайт Хауърд пропусна дв...