01/25/13 23:23

Дортмунд излезе втори след успех над Нюрнберг

Отборът на Борусия Дортмунд се изкачи на второ място във временното класиране на Първа Бундеслига. Възпитаниците на Юрген Клоп се наложиха резонно при домакинството си на Нюрнберг и се изравниха по точки с тима на Байер Леверкузен. По-добрата голова разлика на тима от Дортмунд им дава предимство в подреждането. „Жълто-черните“ се наложиха с 3:0, а два от головетеза победителите бяха дело на Блашчиковски. Полякът откри резултата още в 18-ата минута, като бе точен от 11-метров наказателен удар. Само три минути по-късно, отново той покачи на 2:0. ...